+48 509074302
s7
s6
slider
Obrona w procesach karnych

O Kancelarii

Kancelarię Adwokacką prowadzi adwokat doktor Iwona Długoszewska-Kruk, która świadczy kompleksową pomoc prawną zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.
Kancelaria Adwokacka ze Stalowej Woli specjalizuje się w takich sprawach jak:

  • prawo cywilne (w tym sprawy odszkodowawcze),

  • prawo rodzinne i spadkowe (w tym sprawy o rozwód i separację),

  • prawo karne i wykroczenia,

  • prawo administracyjne,

  • prawo gospodarcze,

  • prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

Iwona Długoszewska-Kruk jest również wieloletnim wykładowcą Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
Dzięki swojej współpracy z uczelniami wyższymi cały czas poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe doświadczenia.

Tym, co cechuje Kancelarię Adwokacką jest wysoki procent wygranych trudnych spraw, pełne zaangażowanie w powierzone zadania, fachowe doradztwo, ale również pełna dyskrecja odnośnie uzyskanych informacji i dokumentów.

Adwokat ze Stalowej Woli jest również autorem wielu publikacji naukowych m.in. monografii pt. „Przesłanki oraz skutki ograniczenia i pozbawienia władzy rodzicielskiej”, która została wyróżniona pierwszą nagrodą w konkursie organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka za najlepszą pracę doktorską w Polsce z zakresu prawa rodzinnego w latach 2010–2011.

Kancelaria Adwokacka specjalizuje się w stałej obsłudze prawnej spółek, stowarzyszeń, wspólnot mieszkaniowych i innych podmiotów gospodarczych (zakładanie, łączenie, przekształcanie). Zakres tej obsługi obejmuje reprezentację w postępowaniach sądowych i administracyjnych, a także konsultacje prawne, przygotowywanie lub opiniowanie projektów umów, aktów wewnętrznych spółek, opracowywanie opinii prawnych, pozwów i innych pism procesowych, formularzy dotyczących zmiany wpisów w KRS etc.

Nierzadko też z sukcesem prowadzone są w Kancelarii sprawy trudne, wielowątkowe, wymagające gruntownej znajomości przepisów prawa międzynarodowego, regulacji unijnych czy nawiązywania współpracy z zagranicznymi kancelariami prawnymi, urzędami, przedstawicielstwami dyplomatycznymi i archiwami.

Jako adwokat z powołania, dla którego praca jest pasją i dużym wyzwaniem, Iwona Długoszewska-Kruk podejmuje się prowadzenia skomplikowanych spraw rozwodowych (np. skutecznie przeprowadzona sprawa rozwodowa, która zakończyła się rozwiązaniem małżeństwa obywatelki polskiej z obywatelem Syrii, którzy zawarli związek małżeński na terytorium Grecji), transkrypcji zagranicznych aktów stanu cywilnego do polskiego rejestru stanu cywilnego, egzekucji kontaktów z dzieckiem przebywającym za granicą, poszukiwania obywateli polskich za granicą, bądź uzyskiwania informacji lub dokumentów po zaginionych lub zmarłych za granicą obywatelach RP, co pozwala na skuteczne przeprowadzenie w Polsce procesów spadkowych oraz rozwiązanie i zakończenie spraw majątkowych.